4 Haziran 2015 Perşembe

VATAN PARTİSİ’NDEN KOCA MEKTEP ZİYARETİ

VATAN PARTİSİ’NDEN KOCA MEKTEP ZİYARETİ
Denizli'de Koca Mektep olarak bilinen Denizli Lisesi'nin tarihi binası ve yerleşkesinin Denizli Büyükşehir Belediyesi'ne devredilmesi tartışmaları Recep Tayyip Erdoğan'ın 21 Mart 2015 günü Delikliçınar Meydanı’nda yaptığı konuşmayla daha da alevlenmiş bunun üzerine Denizli Lisesi Mezunlar Dayanışma ve Yaşatma Derneği okul devrinin önlenmesi için imza kampanyası başlatmıştı.
Vatan Partisi heyeti Denizli’nin tarihi okulu Denizli Lisesi’ni ziyaret etti, Denizli Lisesi’ne sahip çıkmak için elinden gelen ne varsa yapacaklarını belirtti. 
Tayyip Erdoğan’ın “Tarihi okul binasının Denizli Büyükşehir Belediyesi hizmet binasına dönüşmesinin zamanı geldi. Mevcut bina Denizli'ye yakışmıyor. Milli Eğitim Bakanı da burada. Artık tarihi okul binası Denizli Büyükşehir belediye binası olarak hizmet etmeli. Bu işi uzatmanın alemi yok. İnşallah bir daha geldiğimde Denizli Büyükşehir Belediyesi o tarihi binada olur" sözlerine Denizli kamuoyunda yükselen tepkiyi okullarına sahip çıkma kampanyasına dönüştüren Denizli Lisesi Mezunlar Dayanışma ve Yaşatma Derneği’ni ziyaret eden Vatan Partisi heyetinde Genel Başkan Yardımcısı, Denizli Milletvekili Adayı Hasan Korkmazcan, Vatan Partisi Denizli İl Başkanı, Denizli Lisesi mezunu İbrahim Kasapoğlu ve parti yöneticileri yer aldı.
KOCA MEKTEP 
VATANDIR
Denizli Lisesi Okul Müdürü Şerif Ali Cengiz, Okul Aile Birliği Başkanı Sevinç Dalbudak ve Denizli Lisesi Mezunları Dayanışma Derneği Başkanı Hasan Panayır ile görüşen heyet adına konuşma yapan Hasan Korkmazcan, eğitimde tarihi mirasın ve geleneğin önemli olduğunu, Denizli Lisesi’nin de Denizli’nin en köklü eğitim kurumu olduğunu  belirtti. Korkmazcan; “Şehri şehir yapan yapılarına, dokusuna rant uğruna yapılan saldırılar en önce bu saldırıları yapana zarar verir. Bizim görevimiz tarihi mirasımıza, Cumhuriyet’imizin değerlerine sahip çıkmak, güzelleştirmektir. Denizli Lisesi kolay kurulmadığı gibi kağıt üstündeki hesaplarla kolay da yıkılmaz. Denizli halkı buna izin vermeyecektir” dedi.
Okul Aile Birliği Başkanı Şevinç Dalbudak ise devlet kurumları hangi hizmet için yapıldıysa onun için kullanılmalıdır sözleriyle okul binalarına sahip çıktı.
Denizli Lisesi Mezunlar Dayanışma ve Yaşatma Derneği Başkanı Hasan Panayır da dernek olarak Denizli halkı ile birlikte okullarına sonuna kadar sahip çıkacaklarını belirtti. Panayır; “Denizli Lisesi eğitim kurumu olarak yaşatılmalıdır, belediye olmamalıdır. Bize destek olan Vatan Partisi yöneticilerine çok teşekkür ederiz” dedi.
Vatan Partisi heyetine, Denizli Lisesi’nin çıkardığı ‘Koca Mektep’ dergisi hediye edildi ve heyet 30 Mayıs Cumartesi günü saat 17.00’da  yapılacak Denizli Lisesi Keşkek Günü’ne davet edildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder